Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zawieszająca się klawiatura K750 i myszka logitech


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 lgkk

lgkk
  • 7 postów

Napisano 27 grudnia 2021 - 17:29

Hej, to mój pierwszy post tutaj.

Na co dzień jestem userem Linuksa, świata Apple nie znam, nigdy nie miałem urządzeń tej firmy i się tym nie interesowałem.

Od 3-mc jestem zmuszony pracować na macu (MB Pro), zmiana pracy (walczę o Linuksa ale to jeszcze trochę potrwa...)

 

Ogromy problem jaki mam ma tym sprzęcie to zawieszanie się urządzeń wskazujących tj. klawiatura K750 i mysz bezprzewodowa Unifying.

Mam takiego huba https://www.amazon.com/i-tec-Portable-USB-Hub-Chromebook/dp/B07M6WV1J4 pod który podpinam właśnie w/w odbiornik Unifying.

 

Ogólnie problem jest taki, że przykładowo 2h wszystko działa a nagle klawiatura sie zwiesza i pisać nie można, muszę albo poruszać klawiaturą albo tym hub'em.

Analogicznie z myszą, działa..... nagle się zawiesza na 3 sek, i znów działa.... i tak w kółko.

Myślałem, że to tylko problem w pracy, że jakieś zakluczenia czy coś ale jak zacząłem pracę w domu to mam to samo. próbowałem kilku odbiorników i to samo.

 

Czy ktoś zna problem? może to jakiś znany problem ma macach?

Dodam jeszcze, prywatnie też używam K750 (nie makowej oczywiście) z Linuksem i nigdy nie miałem takich problemów.

 

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.


Użytkownik lgkk edytował ten post 27 grudnia 2021 - 17:29


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 515 postów
  • Płeć:

Napisano 27 grudnia 2021 - 17:29

1. Jaki to Mac?

2. Jaka jest wersja systemu?

3. Czy próbowałeś połączyć się po Bluetooth?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 lgkk

lgkk
  • 7 postów

Napisano 27 grudnia 2021 - 17:35

1. Macbook Pro

2. big sur

3. Nie, nie posiadam urządzeń (mysz/klawiatura) na BT



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 515 postów
  • Płeć:

Napisano 27 grudnia 2021 - 18:13

1. Ale skąpisz nam detali. MacBook Pro to trochę zbyt ogólne stwierdzenie – pod tą nazwą mogą się kryć bardzo różne maszyny. 
2. Ja bym spróbował znaleźć przejściówkę bezpośrednio z USB-C na USB-A tak, żeby nie było żadnego huba po drodze. Przede wszystkim w celu przetestowania i zawężenia kręgu poszukiwań rozwiązania. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 lgkk

lgkk
  • 7 postów

Napisano 27 grudnia 2021 - 18:22

Sorki, nie znam się na tych urządzeniach jeszcze - mam go od 3mc, wygląda tak - https://www.x-kom.pl/p/606027-notebook-laptop-133-apple-macbook-pro-m1-8gb-256-mac-os-space-gray.html :)

 

Musze mieć HUB'a bo potrzebuję podpiąć:

 

1) klawiatura + mysz = 1x USB Unifying

2) zasilanie

3) monitor po HDMI lub DP (obecnie HDMI przez HUB)

 
 

 

 


Użytkownik lgkk edytował ten post 27 grudnia 2021 - 18:22


#6 Tatrzyk

Tatrzyk
  • 60 postów

Napisano 27 grudnia 2021 - 19:46

 

Sorki, nie znam się na tych urządzeniach jeszcze - mam go od 3mc, wygląda tak - https://www.x-kom.pl...space-gray.html :)

 

Musze mieć HUB'a bo potrzebuję podpiąć:

 

1) klawiatura + mysz = 1x USB Unifying

2) zasilanie

3) monitor po HDMI lub DP (obecnie HDMI przez HUB)

 
 

 

 

 

Drugie gniazdo USB-C masz zalutowane?



#7 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 28 grudnia 2021 - 13:17

Musisz mieć huba , który w opisie ma, że pracuje z prockami Apple M1, a przy twoim tego w opisie nie ma.

MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#8 lgkk

lgkk
  • 7 postów

Napisano 28 grudnia 2021 - 19:04

Uświadomiłem sobie dziś, że mogę ładować maka za pomocą tego HUB'a... więc jeden port USB-C się zwalnia, ale to nie rozwiązuje mojego problemu.

 

Musisz mieć huba , który w opisie ma, że pracuje z prockami Apple M1, a przy twoim tego w opisie nie ma.

Ok, będę w biurze po nowym roku to może mają jakiś zgodny HUB z takim prockiem. Dzięki.



#9 lgkk

lgkk
  • 7 postów

Napisano 05 stycznia 2022 - 20:16

Problemem okazał się USB 3.0.

Podpiąłem przedłużacz USB 2.0 i na nim Unifying działa  :)



#10 yrrahpl

yrrahpl
  • 6 postów

Napisano 04 lutego 2022 - 08:20

Podeślij jaki to hub 2.0, może zdjęcie. Unifying na zwykłym hubie z mediaexpe.... zaczęło działać, jest lepiej niż unifying wpięty bezpośrednio, jednak nadal występują co jakiś czas przerwy w poruszaniu myszką
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/huby/hub-unitek-y-2160-7-portow



#11 tomtom_su

tomtom_su
  • 377 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 04 lutego 2022 - 09:48

Miałem podobnie na mini jeszcze z intelem i się poddałem, kupiłem klawiaturę i mysz bluetooth od Apple. Co ciekawe wychodziło na to jakby urządzenia Logitecha wzajemnie się zakłócały ale może się nie znam ;)



#12 yrrahpl

yrrahpl
  • 6 postów

Napisano 04 lutego 2022 - 11:10

U mnie klawiatura K360 śmiga, ale myszka Anywhere MX (1) już średnio.
Za to najtańsza za 50-60 zł Logi śmiga ;)
Myślę, że to kompatybilność z M1 tutaj siada, możliwe że urządzenia starsze, które generują dużo ruchu w połączeniu jak myszka mając kilku letni Unifying powodują te lagi.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych